DUYURU

Ankara Barosu Engelli Hakları Merkezi tarafından düzenlenen Erişebilirlik ve Ayrımcılık temalı Engelli Hakları Çalıştayı, 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde TBB Litai Otel’de gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını, Ankara Barosu Genel Sekreteri Av. Emrah Acar ve Engelli Hakları Merkezi Başkanı Av. Merve Bayram yaptı.

Çalıştaya konuşmacı olarak Prof Dr Sanem Şahlı, Doç. Dr. Çiğdem sever, Prof. Dr. Veli Duyan, Prof. Dr. Selda Çağlar, Ayrımcılıkla Mücadele Ve Eşitlik Derneği Başkan Yardımcısı Av. Turhan İçli, Görme Engelli Evrensel Hukukçular Derneği Dernek Başkanı Av. Şerif Ali Mutlu, Görme Engelli Evrensel Hukukçular Derneği Uluslararası İlişkiler Sekreteri Av. Mustafa Keskin, Otizim Vakfı Genel Sekreteri Hülya Saygı, Engelsiz Ve Mutlu Yaşam Derneği Projeler Genel Koordinatörü Av. Ali Ulusoy, Engelliler Ve Gençlik Derneği Dernek Başkanı Coşkun Gök, Anadolu Sessiz Umutlar Derneği Dernek Başkanı Sinan Yıldırım, Engelli Çocuk Anneleri Ve Gönüllüleri Derneği Başkanı Şenay Keçeci katıldı.

Çalıştayın sonunda değerli katkılarından dolayı konuşmacılara plaketlerini Ankara Barosu Genel Sekreteri Av. Emrah Acar ile Engelli Hakları Merkezi Başkanı Av. Merve Bayram ve Başkan Yardımcısı Av. Dilara Atalay takdim etti.